Aventics Silencers, series SI1 8993800114 SNAPCOIL
€4.47
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-8993800114
Manufacturer Nr.
8993800114
SNAPCOIL
| Medium | Compressed air |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -25 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Weight | 0.008 kg |
| Silencer material | Sintered bronze |
| Manufacturer Nr. | 8993800114 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.008000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
