Aventics Adapter 2122938120 FPT-S-REN-G038-G012
€7.85
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-2122938120
Manufacturer Nr.
2122938120
FPT-S-REN-G038-G012
Frequently Bought Together
-
This Item:
€7.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480419988 TC15 VER 2 AAAAAAAAAAXX
€1,231.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480323288 AS5-ACC-G034
€1,257.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Compressed air connection type | External thread |
| Port G | G 3/8 |
| Compressed air connection type 2 | Internal thread |
| Port D | G 1/2 |
| Type | FPT-S-REN |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Delivery unit | 10 piece |
| Weight | 0.04 kg |
| Material | Brass |
| Seal material | Polyvinyl chloride |
| Manufacturer Nr. | 2122938120 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.040000 |
| HS-Code | 73072980 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




