Aventics replacement filter, Series VFC 1827010691 VFC-(3/4)
€34.91
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1827010691
Manufacturer Nr.
1827010691
VFC-(3/4)
Frequently Bought Together
-
This Item:
€34.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Spring-loaded plunger, Series PSL 0821305172 PSL-M005-M005-0010
€49.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Vacuum filter, cup version, Series VFC 0821305183 VACCUM VFC-G3/8
€103.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Vacuum filter |
| Port | G 3/4 |
| filter porosity | 80 µm |
| Min. ambient temperature | 5 °C |
| Max. ambient temperature | 52 °C |
| Medium | Compressed air |
| Weight | 0.025 kg |
| Type | VFC-3/4 |
| Material filter insert | Polyethylene |
| Manufacturer Nr. | 1827010691 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.025000 |
| HS-Code | 84141089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought








