Norgren B68G-KITM40R. Service kit B68G
€358.00
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-B68G-KITM40R
Manufacturer Nr.
B68G-KITM40R
Service kit B68G
Frequently Bought Together
-
This Item:
€358.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren QM/192040/00. Service kits for RA/192000
€64.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren M/P72680/7 DICHTUNG 125X110X4,4
€45.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Filter Element | 40 μm |
|---|---|
| Certification - REACH | Available |
| Certification - RoHS Compliant | Available on request |
| Certification - WEEE | NonWEEE |
| Classification - eClass 11 | 51030791 |
| Classification - HS Code | 84819000 |
| Classification - HTS Code | 8481900020 |
| Classification - MIL Spec | Unavailable |
| Classification - UNSPCS Code | 40141616 |
| Classification - US ECCN | EAR99 |
| Dimensions - Height | 58 mm |
| Dimensions - Length | 271 mm |
| Dimensions - Width | 150 mm |
| Series | Olympian Plus |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | B68G-KITM40R |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84219910 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



