Norgren PA2-0508100. Nylon tubing
€190.14
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-PA2-0508100
Manufacturer Nr.
PA2-0508100
Nylon tubing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€190.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren PU311200238 Pu Ifr 2M-R3/8-12mm
€73.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 601112118. Ball Valves
€10.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 ... 80 °C |
| Standard | DIN 74324 |
| Colour | Blue |
| Length | 100 m |
| O/D Tube | 8 mm |
| I/D Tube | 6 mm |
| Certification - WEEE | NonWEEE |
| Classification - eClass 11 | 51070190 |
| Range | PA2 |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | PA2-0508100 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 39173200 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










