Norgren PA2-0008100. Nylon tubing
€173.61
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-PA2-0008100
Manufacturer Nr.
PA2-0008100
Nylon tubing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€173.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 430191413 Schlauch-Vs 14/13 Klemmring
€7.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 604112188 2/2-Gaskugelhahn G1 Innen 35B.
€32.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 ... 80 °C |
| Standard | DIN 74324 |
| Colour | Natural |
| Length | 100 m |
| O/D Tube | 8 mm |
| I/D Tube | 6 mm |
| Minimum Bend Radius | 40 mm |
| Certification - WEEE | NonWEEE |
| Classification - eClass 11 | 51070190 |
| Range | PA2 |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | PA2-0008100 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 39173200 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought








