Norgren 172232828. BSP and Hose Fittings
€9.63
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-172232828
Manufacturer Nr.
172232828
Bright nickel plated
Corrosion resistant
Compact design
Washers included where necessary
Frequently Bought Together
-
This Item:
€9.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren G/245-1 1/2X1-VERZ DO-NIPPEL
€55.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 181250828 GE-V KPL. 8-R1/4 KLEMMRING
€14.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -18 ... 70 °C |
| Operating Pressure | -0.9 ... 18 bar |
| Thread | 1/4" NPT |
| Shape | Straight |
| Range | 16023 |
| Series | BSP & Hose |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | 172232828 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 74122000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought









