Norgren PU2-0305025C. Polyurethane tubing
€31.29
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-PU2-0305025C
Manufacturer Nr.
PU2-0305025C
Polyurethane offers excellent mechanical properties and industry leading flexibility
Frequently Bought Together
-
This Item:
€31.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 10A511038C Ws-Vb 10-G3/8 Pneufit
€52.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 180200400 G-VS KPL. 4 KLEMMRING
€33.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Pressure | -40 ... 80 bar |
| Colour | Yellow |
| Length | 25 m |
| O/D Tube | 5 mm |
| I/D Tube | 3 mm |
| Range | PU2 |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | PU2-0305025C |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 39173200 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










