Norgren PU2-0210025C. Polyurethane tubing
€99.43
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-PU2-0210025C
Manufacturer Nr.
PU2-0210025C
Polyurethane offers excellent mechanical properties and industry leading flexibility
Frequently Bought Together
-
This Item:
€99.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren PU2-0208025C. Polyurethane tubing
€51.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 430200600. Compression Fittings, External Nut
€6.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Pressure | -40 ... 80 bar |
| Colour | Green |
| Length | 25 m |
| O/D Tube | 10 mm |
| I/D Tube | 7 mm |
| Range | PU2 |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | PU2-0210025C |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 39173200 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought







