Norgren PU2-0004100. Polyurethane tubing
€95.60
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-PU2-0004100
Manufacturer Nr.
PU2-0004100
Polyurethane offers excellent mechanical properties and industry leading flexibility
Frequently Bought Together
-
This Item:
€95.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 36054411 RED-NIPPEL G1/4-G1/8
€7.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren G/GS4 G-SCHLAUCHSTUTZEN
€34.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Pressure | -40 ... 80 bar |
| Colour | Natural |
| Length | 100 m |
| O/D Tube | 4 mm |
| I/D Tube | 2.5 mm |
| Range | PU2 |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | PU2-0004100 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 39173200 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought







