Norgren PU2-0010100. Polyurethane tubing
€288.82
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-PU2-0010100
Manufacturer Nr.
PU2-0010100
Polyurethane offers excellent mechanical properties and industry leading flexibility
Frequently Bought Together
-
This Item:
€288.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 237130600 Stecknippel-Tülle I6
€5.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 241650618 Te-Vs 6/ 6-R1/8 Push-On
€7.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Pressure | -40 ... 80 bar |
| Colour | Natural |
| Length | 100 m |
| O/D Tube | 10 mm |
| I/D Tube | 7 mm |
| Range | PU2 |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | PU2-0010100 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 39173200 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought






