Norgren 4455-51. Tamper Resistant Cover &
€27.99
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-4455-51
Manufacturer Nr.
4455-51
Tamper Resistant Cover &
Frequently Bought Together
-
This Item:
€27.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren F74H-4GD-AP0. Excelon high flow oil removal filter, G1/2, automatic drain, 0.01µm filter element
€256.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren R73G-4GK-NFN. Excelon general purpose pressure regulator, G1/2, 0.3-4 bar, without gauge
€154.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Certification - REACH | Available on request |
|---|---|
| Certification - RoHS Compliant | Available |
| Certification - WEEE | NonWEEE |
| Classification - eClass 11 | 51030791 |
| Classification - HS Code | 84819000 |
| Classification - HTS Code | 8481900020 |
| Classification - MIL Spec | Available on request |
| Classification - UNSPCS Code | 40141616 |
| Classification - US ECCN | EAR99 |
| Dimensions - Height | 50 mm |
| Dimensions - Length | 71 mm |
| Dimensions - Width | 52 mm |
| Weight | 0.018 kg |
| Series | Excelon |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | 4455-51 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought






