Norgren 4214-51. Quick Clamps
€28.09
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-4214-51
Manufacturer Nr.
4214-51
Quick Clamps
Frequently Bought Together
-
This Item:
€28.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren F74H-4GD-QP0. Excelon high flow oil removal filter, G1/2, manual drain, 0.01µm filter element
€255.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren F72G-3GD-QT3. Excelon general purpose filter, G3/8, manual drain, 40µm filter element
€111.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Certification - REACH | Available on request |
|---|---|
| Certification - RoHS Compliant | Available |
| Certification - WEEE | NonWEEE |
| Classification - eClass 11 | 51030791 |
| Classification - HS Code | 79070000 |
| Classification - HTS Code | 7907009900 |
| Classification - MIL Spec | Available on request |
| Classification - UNSPCS Code | 31162300 |
| Classification - US ECCN | EAR99 |
| Dimensions - Height | 0.003 mm |
| Dimensions - Length | 6 mm |
| Dimensions - Width | 4 mm |
| Weight | 0.072 kg |
| Series | Excelon |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | 4214-51 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 79070000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought









