€67.35
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-L07-200-MPQG
Manufacturer Nr.
L07-200-MPQG
Micro-fog lubricators provide a fine mist for most general purpose pneumatic applications
Transparent bowl for 360° visibility
Frequently Bought Together
-
This Item:
€67.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren BL72-255G W-Einheit 40My 0.3-10 G1/4
€501.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren B73G-4GK-QT3-RFN F-Regler 40My 0,3-4 G1/2
€380.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | 0 ... 125 °F |
| Port Size | G1/4 |
| Maximum Inlet Pressure | 10 bar |
| Lubricator Fog Type | Micro fog |
| Materials - Body | Zinc |
| Materials - Bowl | Polycarbonate |
| Materials - Elastomers | Neoprene |
| Certification - REACH | Available |
| Certification - RoHS Compliant | Available on request |
| Certification - WEEE | NonWEEE |
| Classification - eClass 11 | 51050501 |
| Classification - HS Code | 84811005 |
| Classification - HTS Code | 8481100040 |
| Classification - MIL Spec | Available on request |
| Classification - UNSPCS Code | 27131604 |
| Classification - US ECCN | EAR99 |
| Dimensions - Height | 37 mm |
| Dimensions - Length | 120 mm |
| Dimensions - Width | 41 mm |
| Weight | 0.13 kg |
| Range | L07 |
| Series | 07 Series |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | L07-200-MPQG |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84811005 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought






