Aventics Silencers, series SI1 R412000591 6MM PLASTIQUE INSTANTANE
€4.64
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412000591
Manufacturer Nr.
R412000591
6MM PLASTIQUE INSTANTANE
Frequently Bought Together
-
This Item:
€4.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Silencers, series SI1 R412004817 SINTERB.G1/4 KEG.KUR
€6.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Silencers, series SI1 R412010084 G012 SS
€42.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed air |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -25 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Compressed air connection | Ø 6 |
| Compressed air connection type | pin bushing |
| Sound pressure level | 80 dB |
| Nominal flow Qn | 622 l/min |
| Delivery unit | 5 piece |
| Weight | 0.002 kg |
| Silencer material | Polyethylene |
| Material thread | Polyethylene |
| Manufacturer Nr. | R412000591 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.002000 |
| HS-Code | 84129080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










