Aventics Exhaust cap, Series SI1 8994701200 R3/8
€13.05
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-8994701200
Manufacturer Nr.
8994701200
R3/8
Frequently Bought Together
-
This Item:
€13.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Silencers, series SI1 1827000039 SI1-D4
€4.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Silencers, series SI1 1827000024 G1
€47.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed air |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -5 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Compressed air connection | R 3/8 |
| Compressed air connection type | External thread |
| Delivery unit | 5 piece |
| Weight | 0.067 kg |
| Material thread | Steel |
| Manufacturer Nr. | 8994701200 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.067000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought









