Aventics 0821300724 (NL1-ACT-G014-GAU-100-PNB-HO-05) Wartungseinheit, 3-teilig, Serie NL1-ACT
€136.09
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821300724
Manufacturer Nr.
0821300724
Aventics 0821300724 (NL1-ACT-G014-GAU-100-PNB-HO-05) Wartungseinheit, 3-teilig, Serie NL1-ACT
Frequently Bought Together
-
This Item:
€136.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821300676 (NL1-SOV-G014-SOE-CON-DS) 3/2-Wegeventil, elektrisch betätigt, Serie NL1-SOV
€163.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Pressure regulator, Series NL1-RGS 0821302731 NL1-RGS-G014-GAN-MAN-030-SS
€30.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Nenndurchfluss Qn | 750 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| Filterbehälter | Behälter PC ohne Schutzkorb |
| Kondensatablass | halbautomatisch, drucklos offen |
| Ölerbehälter | Behälter PC ohne Schutzkorb |
| SAP-Kurztext | NL1-ACT-G014-GAU-100-PNB-HO-05,00 |
| Manufacturer Nr. | 0821300724 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.900000 |
| HS-Code | 84811019 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought







