Aventics Silencers, series SI1 1827000035 G012
€15.25
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1827000035
Manufacturer Nr.
1827000035
G012
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Silencers, series SI1 R412007817 G014 SS
€20.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Silencers, series SI1 R412010081 G018 SS
€16.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed air |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -25 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Compressed air connection | G 1/2 |
| Compressed air connection type | External thread |
| Sound pressure level | 85 dB |
| Nominal flow Qn | 2568 l/min |
| Delivery unit | 2 piece |
| Weight | 0.035 kg |
| Silencer material | Sintered bronze |
| Material thread | Brass |
| Manufacturer Nr. | 1827000035 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.035000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











