Aventics Subbases and accessories 5727400092 740 R, P, S
€11.64
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5727400092
Manufacturer Nr.
5727400092
740 R, P, S
Frequently Bought Together
-
This Item:
€11.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480730491 AV-AV03X5-DSUB25
€683.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R432027429 ADAPTER G1/4 M X 1/4NPT F
€60.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Type | O-rings for connections 1, 3, and 5 (R = 5: Exhaust, P = 1: Pressure, S = 3: Exhaust) |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -15 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Weight | 0.009 kg |
| Material base plate | Polyoxymethylene |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 5727400092 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.009000 |
| HS-Code | 84849000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




