Aventics Mounting kit 5514400060 551-440-6
€193.22
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5514400060
Manufacturer Nr.
5514400060
551-440-6
Frequently Bought Together
-
This Item:
€193.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480327076 AS3-ACC-G038
€682.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 8938900140 DOPPELSTUTZEN M22X1,5/M22X1,5
€8.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Assembly kit |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 70 °C |
| Min. medium temperature | -20 °C |
| Max. medium temperature | 70 °C |
| Max. number of valve positions | 6 |
| Weight | 0.17 kg |
| Screws material | Steel |
| Material tie-rod | Steel |
| Material mounting bracket | Aluminum |
| Manufacturer Nr. | 5514400060 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.170000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



