Aventics Elbow fitting 1823391731 FPT-S-RVT-R034-G034
€9.56
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823391731
Manufacturer Nr.
1823391731
FPT-S-RVT-R034-G034
Frequently Bought Together
-
This Item:
€9.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480770092 AV-AV05X12-ETHERCAT
€3,212.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480051815 167-DA-040-0050-DM00-0000VCW0000-0000V0H
€367.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Compressed air connection type | External thread |
| Port G | R 3/4 |
| Compressed air connection type 2 | Internal thread |
| Port D | G 3/4 |
| Type | FPT-S-RVT |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Delivery unit | 2 piece |
| Material | Brass |
| Manufacturer Nr. | 1823391731 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.120000 |
| HS-Code | 74122000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




