Aventics Elbow fitting 1823391724 FPT-S-RVK-G012
€8.89
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823391724
Manufacturer Nr.
1823391724
FPT-S-RVK-G012
Frequently Bought Together
-
This Item:
€8.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5/3-directional valve, Series 581, size 2 5812590450 V581-5/3EC-230AC-I2-2CNO-LBX-AA-X-C-T0
€282.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480774502 HF03-LG-8-11
€1,352.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Compressed air connection type | Internal thread |
| Port G | G 1/2 |
| Type | FPT-S-RVK |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Delivery unit | 5 piece |
| Material | Brass |
| Manufacturer Nr. | 1823391724 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.105000 |
| HS-Code | 74122000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





