Aventics Double nipple 1823391018 FPT-S-RDO-G038-G014
€2.42
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823391018
Manufacturer Nr.
1823391018
FPT-S-RDO-G038-G014
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480470740 RTC-DA-025-0200-LB-MM00S00BLP0
€868.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480757966 AV-AV05X14-POWERLINK
€4,909.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Compressed air connection type | External thread |
| Port G | G 3/8 |
| Compressed air connection type 2 | External thread |
| Port D | G 1/4 |
| Type | FPT-S-RDO |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Delivery unit | 10 piece |
| Material | Brass |
| Seal material | Polyvinyl chloride |
| Manufacturer Nr. | 1823391018 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.032000 |
| HS-Code | 76090000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



