Aventics Manifold strip 1823390025 MANIFOLD STRIP X11
€81.47
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823390025
Manufacturer Nr.
1823390025
MANIFOLD STRIP X11
Frequently Bought Together
-
This Item:
€81.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5222080020 522P-080-0150-211012A01G00-M00-000-0000
€446.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480654953 CVI-TRB-DA-050-0150-0-6-2-1-0-000-9-B
€569.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Direction of pneumatic port (1) | On the side |
| Compressed air connection 1 | G 1/4 |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Min. medium temperature | 0 °C |
| Max. medium temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. particle size | 5 µm |
| Oil content of compressed air min. | 0 mg/m³ |
| Oil content of compressed air max. | 5 mg/m³ |
| Max. number of valve positions | 11 |
| Grid dimension | 18 mm |
| Weight | 0.1 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Manufacturer Nr. | 1823390025 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




