Aventics Seal for supply plate 1821015043 581 5599-1 ISO1
€17.60
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1821015043
Manufacturer Nr.
1821015043
581 5599-1 ISO1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€17.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5812171350 V581-5/2SR-110AC-I2-1CNO-LBX-AA-X-C-T1
€195.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480769628 AV-AV03X16-PROFIBUSDP
€2,519.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 70 °C |
| Type | Molded seal, separate channels 1, 3 and 5 |
| Standards | ISO 5599-1 |
| Accessory type | type H |
| Delivery unit | 1 piece |
| Weight | 0.01 kg |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 1821015043 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.010000 |
| HS-Code | 73181900 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



