Aventics Blanking piece, Subbases ISO 5599-1 8985049012 ISO1
€10.25
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-8985049012
Manufacturer Nr.
8985049012
ISO1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€10.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480700715 HF04-12-11
€2,464.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480649093 RTC-DA-040-1960-BV-MBM00S00BLP000P0P0
€955.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Working pressure min. | -0.95 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -25 °C |
| Max. ambient temperature | 70 °C |
| Standards | ISO 5599-1 |
| Version | ISO 1 |
| Accessory type | type F |
| Housing material | Brass |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 8985049012 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.012000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




