Aventics Sleeve 8932403214 FPT-S-RSK-G018-M005
€2.65
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-8932403214
Manufacturer Nr.
8932403214
FPT-S-RSK-G018-M005
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R422711575 C12P-125-0600-21101MS11G33-MT4-000-0320
€1,543.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Mounting kit 5514400070 551-440-7
€123.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Compressed air connection type | Internal thread |
| Port G | M5 |
| Compressed air connection type 2 | Internal thread |
| Port D | G 1/8 |
| Type | FPT-S-RSK |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Delivery unit | 10 piece |
| Material | Brass |
| Manufacturer Nr. | 8932403214 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.014000 |
| HS-Code | 73072980 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought





