Aventics End plate left, End plate right 5802860000 ENDPIECE
€27.86
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5802860000
Manufacturer Nr.
5802860000
ENDPIECE
Frequently Bought Together
-
This Item:
€27.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R424E23589 BLOC-AV03-I-D6-SUBD25-10GN
€1,581.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480197210 167-DA-063-0125-DM00-0000VCW0000-0000V0H
€536.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | End plate |
| Exhaust type | Ports separated |
| Exhaust (3,5) | uncollected exhaust |
| Frame size | ISO 1, ISO 2 |
| Standards | ISO 5599-1 |
| Working pressure min. | -1 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 70 °C |
| Min. medium temperature | -20 °C |
| Max. medium temperature | 70 °C |
| Medium | Compressed air |
| Weight | 0.13 kg |
| Material base plate | Die-cast aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 5802860000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.130000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




