Aventics Blanking plate, for series 563-565 5634530000 BLANKINGPLATE COMPL 563-453
€81.82
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-5634530000
Manufacturer Nr.
5634530000
BLANKINGPLATE COMPL 563-453
Frequently Bought Together
-
This Item:
€81.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822345039 TRB-DA-100-0925-0122111100000000000000-B
€552.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480323557 AS2-ACC-G014
€143.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Blanking plate |
| Working pressure min. | -1 bar |
| Working pressure max | 30 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 120 °C |
| Min. medium temperature | -20 °C |
| Max. medium temperature | 120 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 1 |
| Weight | 0.07 kg |
| Housing material | Die-cast aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 5634530000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.070000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



