Aventics P-manifold 3337120262 CD07-BP6
€107.98
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-3337120262
Manufacturer Nr.
3337120262
CD07-BP6
Frequently Bought Together
-
This Item:
€107.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480675290 ITS-DA-160-0885-2-2-1-1-9-000-00-000-BAS
€1,476.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480733578 HF04-12-11
€2,369.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Compressed air connection 1 | Ø 10x1 |
| Exhaust (3,5) | uncollected exhaust |
| Working pressure min. | -0.95 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -25 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Min. medium temperature | -25 °C |
| Max. medium temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 6 |
| Weight | 0.52 kg |
| Material base plate | Polyoxymethylene, Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Material mounting bracket | Steel |
| Manufacturer Nr. | 3337120262 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.520000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



