Aventics replacement filter, Series VFC 1827010690 VFC-(3/8-1/2)
€34.10
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1827010690
Manufacturer Nr.
1827010690
VFC-(3/8-1/2)
Frequently Bought Together
-
This Item:
€34.10Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Vacuum filter Inline, Series VFI R412010113 VFI 8/6
€17.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Vacuum filter Inline, Series VFI 2737000380 G3/8
€15.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Vacuum filter |
| Port | G 3/8 |
| filter porosity | 80 µm |
| Min. ambient temperature | 5 °C |
| Max. ambient temperature | 52 °C |
| Medium | Compressed air |
| Weight | 0.014 kg |
| Type | VFC-1/2, VFC-3/8 |
| Material filter insert | Polyethylene |
| Manufacturer Nr. | 1827010690 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.014000 |
| HS-Code | 84141089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought






