Aventics Manifold block, Series DO30 1825503237 2EV.....
€31.24
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1825503237
Manufacturer Nr.
1825503237
2EV.....
Frequently Bought Together
-
This Item:
€31.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480749385 HF03-LG-16-40
€3,741.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5/3-directional valve, Series 581, size 3 5813493430 V581-5/3CC-230AC-I3-2CNO-HNX-AA-X-S-T1
€405.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Direction of pneumatic port (1) | On the side |
| Compressed air connection 1 | G 1/8 |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -15 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 2 |
| Weight | 0.09 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 1825503237 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.090000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




