Aventics Manifold block 1825503189 MANIFOLD BLOCK X9
€194.88
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1825503189
Manufacturer Nr.
1825503189
MANIFOLD BLOCK X9
Frequently Bought Together
-
This Item:
€194.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480756010 AV-AV05X10-PROFIBUSDP
€2,324.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480296143 LP04 VER 64 ICCCCCICCCCCICCC
€4,129.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Direction of pneumatic port (1) | On the side |
| Compressed air connection 1 | G 1/4 |
| Direction of pneumatic port (3,5) | On the side |
| Port 3 / 5 | G 1/4 |
| Exhaust type | Ports separated |
| Exhaust (3,5) | With directional exhaust (3/5) |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -15 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 9 |
| Weight | 0.84 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 1825503189 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.840000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




