Aventics Blanking plate 1825503174 ISO3
€45.53
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1825503174
Manufacturer Nr.
1825503174
ISO3
Frequently Bought Together
-
This Item:
€45.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480678391 CCI-DA-080-0050-0041224110000000000028-A
€398.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480770981 AV-AV05X12-PROFIBUSDP
€2,868.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Blanking plate |
| Type | Blanking plate |
| Frame size | ISO 3 |
| Standards | ISO 5599-1 |
| Working pressure min. | -0.9 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Min. medium temperature | 0 °C |
| Max. medium temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Mounting screw | with hexagon socket |
| Weight | 0.421 kg |
| Material base plate | Die-cast aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 1825503174 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.421000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




