Aventics Sleeve 1823300035 FPT-S-RSK-G034-G034
€11.38
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823300035
Manufacturer Nr.
1823300035
FPT-S-RSK-G034-G034
Frequently Bought Together
-
This Item:
€11.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R434016890 ES05 STARTER PACKAGE 20 SYSTEM
€32,552.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0820022127 SOLENOID-OPERATED 5/2 RA18 24V/50HZ
€259.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Compressed air connection type | Internal thread |
| Port G | G 3/4 |
| Compressed air connection type 2 | Internal thread |
| Port D | G 3/4 |
| Type | FPT-S-RSK |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Delivery unit | 2 piece |
| Material | Brass |
| Manufacturer Nr. | 1823300035 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.105000 |
| HS-Code | 74122000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



