Aventics Straight fitting 8938028550 GE 18LR3/4CF
€22.83
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-8938028550
Manufacturer Nr.
8938028550
GE 18LR3/4CF
Aventics Straight fitting 8938028550 GE 18LR3/4CF is available to buy in increments of 10
Frequently Bought Together
-
This Item:
€22.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480717421 HF03-LG-14-40
€3,171.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480678867 RTC-DA-032-0380-BV-IBMF1S00NLP000P0P0
€664.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Port G | G 3/4 |
| Working pressure min. | 0 bar |
| Working pressure max | 10 bar |
| Min. ambient temperature | -20 °C |
| Max. ambient temperature | 150 °C |
| Material | Steel |
| Manufacturer Nr. | 8938028550 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.180000 |
| HS-Code | 73181595 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



