Aventics P-manifold 3337120232 CD07-BP3
€93.48
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-3337120232
Manufacturer Nr.
3337120232
CD07-BP3
Frequently Bought Together
-
This Item:
€93.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480153303 PRA-DA-032-0700-0-1-2-1-1-1-BAS
€139.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Panel nut, Series AS-MBR-...-W06 1829234073 AS1-MBR-X000-W6-M30-KU
€1.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Compressed air connection 1 | Ø 10x1 |
| Exhaust (3,5) | uncollected exhaust |
| Working pressure min. | -0.95 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -25 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Min. medium temperature | -25 °C |
| Max. medium temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. number of valve positions | 3 |
| Weight | 0.338 kg |
| Material base plate | Polyoxymethylene, Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Material mounting bracket | Steel |
| Manufacturer Nr. | 3337120232 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.338000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




