Aventics 1827009339 NL2-CBS-SSS
€74.08
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1827009339
Manufacturer Nr.
1827009339
NL2-CBS-SSS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€74.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480701707 HF04-12-11
€2,170.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R413000034 ICL 025 KOLBEN&DECKEL
€60.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Reservoir |
| Version | reservoir, metal, with inspection glass |
| Lubricator reservoir volume | 50 cm³ |
| inspection glass | with window |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Min. medium temperature | -10 °C |
| Max. medium temperature | 50 °C |
| Medium | Oil |
| Weight | 0.27 kg |
| Material reservoir | Die cast zinc |
| Sealing material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 1827009339 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.270000 |
| HS-Code | 84129080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



