Aventics Manifold strip R422000939 TC08-5X
€40.86
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R422000939
Manufacturer Nr.
R422000939
TC08-5X
Frequently Bought Together
-
This Item:
€40.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5/2-directional valve, Series 581, size 3 5813291450 V581-5/2DS-230AC-I3-2CNO-LBX-AA-X-C-T1
€292.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480960627 SEALING TAPE TC-50-1250-M
€108.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Manifold strip |
| Type | Blanking plate |
| Nominal flow Qn | 800 l/min |
| Min. ambient temperature | -10 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Weight | 0.049 kg |
| Material base plate | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | R422000939 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.049000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




