Aventics Compressed air tubing, Series TU1-S-PUR R412007800 TU1-S-PUR-008-0115-BU-500
€2.26
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007800
Manufacturer Nr.
R412007800
TU1-S-PUR-008-0115-BU-500
Aventics Compressed air tubing, Series TU1-S-PUR R412007800 TU1-S-PUR-008-0115-BU-500 is available to buy in increments of 500
Frequently Bought Together
-
This Item:
€2.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480760685 HF03-LG-10-68
€3,802.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 3220616160 322P-040-0220-22101MA01G00-M00-000-0000
€517.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| External Ø | 8 mm |
| Bending radius min. at 20°C | 30 mm |
| Wall thickness | 1.15 mm |
| Color | Blue |
| Min. ambient temperature | -30 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Max. working pressure at 20°C | 10 bar |
| Delivery unit length | 500 m |
| Weight per meter | 0.03 kg |
| Material | Polyester polyurethane |
| Manufacturer Nr. | R412007800 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.030000 |
| HS-Code | 73269098 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




