€113.98
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-18-015-909
Manufacturer Nr.
18-015-909
Monitor pressures in a compressed air system for optimum efficiency
Frequently Bought Together
-
This Item:
€113.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren 61A2/AT000 D-BEGRENZV.
€128.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren F18-C01-A1DG Druckluftfilter 5My
€1,276.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Operating Temperature | -20 ... 65 °C |
|---|---|
| Port Size | 1/4" NPT |
| Nominal Diameter | 40 mm |
| Scale (bar) | 0 ... 10 bar |
| Scale (psi) | 0 ... 145 psi |
| Certification - WEEE | NonWEEE |
| Classification - eClass 11 | 51051290 |
| Range | 18-015 |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | 18-015-909 |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 90262040 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought






