Norgren V04X486L-B628A. Solenoid actuated 32mm poppet valves
€122.73
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
NRG-V04X486L-B628A
Manufacturer Nr.
V04X486L-B628A
Extensive range of power and orifice size options
Compact installation
Removeable coil
Standard exhaust diffuser
Frequently Bought Together
-
This Item:
€122.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren V53D611A-A213J. Inline Valves - Solenoid
€400.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Norgren UM/22152/6123/61/23N 5/3-WV-APB Iso1 24Vdc 1.5W
€632.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Medium | Compressed Air |
|---|---|
| Operating Temperature | -20 ... 50 °C |
| Operating Pressure | 0 ... 10 bar |
| Actuation | Sol/Spring |
| Function | NC |
| Operation | 3/2 |
| Materials - Seals | Nitrile rubber |
| Range | V04 |
| Brand | Norgren |
| Manufacturer Nr. | V04X486L-B628A |
|---|---|
| Manufacturer | Norgren |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




