Aventics Blanking plate 1825503282 ISO1
€27.70
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1825503282
Manufacturer Nr.
1825503282
ISO1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€27.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480734723 AV-AV03X4-DSUB25
€547.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480743802 AV-AV03X10-PROFINETIO
€2,298.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Blanking plate |
| Type | Blanking plate |
| Frame size | ISO 1 |
| Standards | ISO 5599-1 |
| Working pressure min. | -0.9 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 80 °C |
| Min. medium temperature | 0 °C |
| Max. medium temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Mounting screw | with hexagon socket |
| Weight | 0.072 kg |
| Material base plate | Die-cast aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 1825503282 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.072000 |
| HS-Code | 84819000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought




