€100.95
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1825503165
Manufacturer Nr.
1825503165
ISO 2-3
Frequently Bought Together
-
This Item:
€100.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0820024120 DISTRIBUTEUR ELECT ED 5/2 ISO1 24VDC
€186.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480744199 AV-AV05X3-PROFIBUSDP
€1,169.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Transition plate |
| Exhaust type | Ports separated |
| Exhaust (3,5) | uncollected exhaust |
| Frame size | ISO 2 > ISO 3 |
| Standards | ISO 5599-1 |
| Working pressure min. | -0.95 bar |
| Working pressure max | 16 bar |
| Min. ambient temperature | -15 °C |
| Max. ambient temperature | 70 °C |
| Min. medium temperature | -15 °C |
| Max. medium temperature | 80 °C |
| Medium | Compressed air |
| Mounting screw | hexagon head |
| Weight | 0.79 kg |
| Housing material | Aluminum |
| Material base plate | Aluminum |
| Seal material | Acrylonitrile butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 1825503165 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.790000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



