Aventics Pressure regulator for vertical stacking 0821302060 ISO-1 0.5-12 BAR
€224.56
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821302060
Manufacturer Nr.
0821302060
ISO-1 0.5-12 BAR
Frequently Bought Together
-
This Item:
€224.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480744494 AV-AV03X16-PROFIBUSDP
€3,063.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480737995 AV-AV03X14-DSUB25
€1,687.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| standard | ISO 5599-1 |
| Frame size | ISO 1 |
| Controlled port | 1 |
| Working pressure max | 16 bar |
| Regulation range min. | 0.5 bar |
| Regulation range max. | 12 bar |
| Min. ambient temperature | 5 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Max. particle size | 5 µm |
| Oil content of compressed air min. | 0 mg/m³ |
| Oil content of compressed air max. | 5 mg/m³ |
| Weight | 1.19 kg |
| Housing material | Zinc |
| Seal material | Butadiene rubber |
| Manufacturer Nr. | 0821302060 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 1.190000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought



