Aventics 0821300550 (NL4-ACT-G012-GAU-100-PNB-HO-05) Wartungseinheit, 3-teilig, Serie NL4-ACT
€317.81
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821300550
Manufacturer Nr.
0821300550
Aventics 0821300550 (NL4-ACT-G012-GAU-100-PNB-HO-05) Wartungseinheit, 3-teilig, Serie NL4-ACT
Frequently Bought Together
-
This Item:
€317.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Pressure regulator, Series NL4-RGS 0821302548 NL4-RGS-G034-GAU-MAN-030-SS
€257.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Standard oil-mist lubricator, Series NL4-LBS 0821301502 NL4-LBS-G012-SSS-ON
€188.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Filterbehälter | Behälter PC ohne Schutzkorb |
| Kondensatablass | halbautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 5000 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| Ölerbehälter | Behälter PC ohne Schutzkorb |
| SAP-Kurztext | NL4-ACT-G012-GAU-100-PNB-HO-05,00-ON |
| Manufacturer Nr. | 0821300550 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 2.600000 |
| HS-Code | 84811019 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought









