€179.30
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0820061063
Manufacturer Nr.
0820061063
TC08-5/3EC-DO-230AC-E-FORM_C-SGL
Frequently Bought Together
-
This Item:
€179.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5/2-directional valve, Series TC08 0820060796 TC08-5/2XX-AR-024DC-E-M8X1_4P-VTS
€148.09Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 2x3/2-directional valve, Series TC08 R422102006 TC08-3/2OO-SR-024DC-I-FORM_C-SGL
€140.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Elektrische Schnittstelle | ISO 15217, Form C |
| Handhilfsbetätigung | rastend |
| Anschluss Ausgang | G 1/8 |
| Nenndurchfluss Qn | 700 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Anschluss Entlueftung | G 1/8 |
| Anschluss Eingang | G 1/8 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.9 bar |
| Betriebsspannung V AC 50 Hz | 230 V |
| Betriebsspannung V AC 60Hz | 230 V |
| SAP-Kurztext | TC08-5/3EC-DO-230AC-E-FORM_C-SGL |
| Manufacturer Nr. | 0820061063 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.190000 |
| HS-Code | 84812090 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











