Aventics replacement filter, Series VFC 1827010689 VFC-(1/8...1/4)
€15.29
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1827010689
Manufacturer Nr.
1827010689
VFC-(1/8...1/4)
Frequently Bought Together
-
This Item:
€15.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics replacement filter, Series VFC 1827010691 VFC-(3/4)
€38.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Winkelausgleich, Serie AJT 0821305169 AVENTICS bietet eine breite Palette an Vakuumzubehör wie Vakuumfilter, Winkelgelenke, Schalldämpfer und vieles mehr. Eine Voraussetzung für den wirtschaftlichen und störungsfreien Dauerbetrieb eines Vakuumsys
€75.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Vacuum filter |
| Port | G 1/8 |
| filter porosity | 80 µm |
| Min. ambient temperature | 5 °C |
| Max. ambient temperature | 52 °C |
| Medium | Compressed air |
| Weight | 0.005 kg |
| Type | VFC-1/8, VFC-1/4 |
| Material filter insert | Polyethylene |
| Manufacturer Nr. | 1827010689 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.005000 |
| HS-Code | 84141089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought






