Aventics replacement filter, Series VFI R412010115 VFI 8/6
€4.14
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412010115
Manufacturer Nr.
R412010115
VFI 8/6
Frequently Bought Together
-
This Item:
€4.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics replacement filter, Series VFC 1827010691 VFC-(3/4)
€34.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Vacuum filter, cup version, Series VFC 0821305183 VACCUM VFC-G3/8
€103.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Vacuum filter |
| filter porosity | 50 µm |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Weight | 0.005 kg |
| Type | VFI-8/6 |
| Material filter insert | Polypropylene, Polyamide |
| Manufacturer Nr. | R412010115 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.005000 |
| HS-Code | 84213915 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought









