Aventics Flow valve, Series VCK 0821305043 VCK-M5
€29.88
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821305043
Manufacturer Nr.
0821305043
VCK-M5
Frequently Bought Together
-
This Item:
€29.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Vacuum filter Inline, Series VFI 2737000180 G1/8
€11.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Reservoir, Series VFC R961400172 BEHAELTER + DICHTUNG VFC 3/8" UND 1/2"
€73.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Compressed air connection 1 | M5 |
| Compressed air connection 2 | M5 |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Medium | Compressed air |
| Min. suction volume for Pu = -0,3 bar | 1.2 l/min |
| Min. suction volume for Pu = -0,6 bar | 1.3 l/min |
| Max. flow rate during blow-off, Blow-off pressure: 5 bar | 80 l/min |
| Weight | 0.002 kg |
| Housing material | Aluminum |
| Manufacturer Nr. | 0821305043 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.002000 |
| HS-Code | 84141089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought









